Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam
Reklam
Duvarlara Pomaklara Ölüm yazdılar
Sofya'da aşırı milliyetçi ATAKA partisi taraftarı 200 kişi Cumhurbaşkanlığı önünde toplanarak ırkçı sloganlar attı. gerilim tırmanıyor

facebook-paylas
Tarih: 02-07-2015 01:04
Duvarlara Pomaklara Ölüm yazdılar

Yunanistanve Bulgaristan’da ırkçılık yükselişte

Geçtiğimiz aylarda Yunanistan’ın batısındaki Manolada’da yaşananlar, gözleri Yunanistan’daki yabancı düşmanlığı sorununa çevirdi. Her yıl yabancı mevsimlik işçilerin  gittiği Manolada’da 22 yaşındaki yabancı  bir işçi, iki kişi tarafından otomobilin penceresine sıkıştırılarak bir kilometre kadar sürüklendi. Polis ilk saldıranın Yunanlı olmadığını belirtirken  muhalif gazeteler işçinin sadece verilmeyen ücretini istediğini bildirdi. otomobilin penceresine sıkıştırılarak bir kilometre kadar sürüklendiğini belirttiler

Bulgaristanda ırkçılık artarak devam ediyor!

Bulgaristanı ırkçı saldırılar ve yabancı düşmanlığı konusunda ikaz edilmesine rağmen, saldırıların artarak devam etmesi endişe verici boyutlarda.

Pomaklara Ölüm

Bulgaristan'ın güneybatısında bulunan Blagoevgrad (Yukarı Cuma) şehrindeki caminin girişine dün kesik domuz ayakları ile kanlı kalplerin bırakıldığını hatırlatarak, Pomaklara yönelik nefret içerikli saldırıların her geçen gün sistematik bir şekilde arttığını söyleniyor. Blagoevgrad'daki  duvarlara ''Pomaklara  ölüm'' yazıldığını, ardından saldırıları yapanların hala yakalanamamasının kaygı verici olduğunu vurgulandı.

Uluslararası Af Örgütü'nün, Bulgaristan'ı ırkçı saldırılar ve yabancı düşmanlığı konusunda ikaz etmesine rağmen, saldırıların artarak devam etmesi, endişe verici boyuta ulaşmıştır" değerlendirmesinde bulundu.

Pomaklar Ne Yapmalı ?
Irkçılığa ve
Pomak düşmanlığına  karşı  Pomaklarında geniş katılımlı gösteriler örgütlemesi gerekiyor. Bu Konuda Uluslararası Pomak Kuruluşları devreye girmeli .

Bizi  Facede sosyal Medyada Takip edin.Pomaklar hakkinda her seyden an itibari ile  Haberiniz olsun Pomakbülteni Haber Portalı.

https://www.facebook.com/groups/312369708876495/Bu haber 2595 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI