Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam
Reklam
Efrem Mollov'un Mahkemesi 16 Kasım'da yapılması planlanıyor
Savcı, mahkemeye, Efrem Mollov'u, Pomaklar hakkındaki kitabı nedeniyle getiriyor. Pomakların geçmişi gizlidir ?? "Echo - Отзвук" - 15/10/2018

facebook-paylas
Tarih: 09-11-2018 14:59
 Efrem Mollov'un Mahkemesi 16 Kasım'da yapılması planlanıyor

Efrem Mollov'a karşı yapılan suçlama, Pomakların geçmişi neden gizlidir ?? Kitabı ile 

ayrımcılık ve nefret uyandırmak içindir.

Smolyan Bölge Savcısı Pomakların geçmişi gizlidir kitabı için Efrem Mollow karşı dava açtı "gelecek Büyük Bulgaristan ya da neden Pomakların geçmişi gizlidir ?" Davanın daha şimdiden 16 Kasım'da yapılması planlanıyor ve sanıkların ve tanıkların dinlenmesi gerekiyor. İddianamede, Filibe'deki  savcılıkta iki hafta boyunca görev yapan eski cumhuriyet  savcısı Georgi Karparov tarafından dava açıldı. Eski arıcı ve Avrupa Pomak Enstitüsü Efrem Mollov'un  başkanlığına iki suçlama yapıldı. "Gelecek Büyük  Bulgaristan  var mı yoksa Pomakların öyküsü gizli  niçin" adlı kitabında, sundu ve ayrımcılık olarak nitelendi. Smolyan, 5 Mayıs 2013 Toplum Merkezi "Hristo Botev" mutlaklık konulu ve diğer tüm Bulgarlar Pomak etnik gruba aittir. bir grup Pomak etnik ayrımcılıktan diskalifiye edilecektir. Ayrıca Pomak etnik kökeni nefretini körükledi. İkinci suçlama, dini temelde nefreti duyurmasıdır. Bulgaristan savcısı Georgi Karparov tarafından dava açıldı.

Eski arıcı ve Avrupa Pomak Enstitüsü Efrem Mollov'un başkanlığına iki suçlama yapıldı. "Gelecek Büyük Bulgaristan var mı yoksa Pomakların öyküsü gizli niçin" adlı kitabında, sundu ve ayrımcılık olarak nitelendi. Smolyan, 5 Mayıs 2013 Toplum Merkezi "Hristo Botev" mutlaklık konulu ve diğer tüm Bulgarlar Pomak etnik gruba aittir. bir grup Pomak etnik ayrımcılıktan diskalifiye edilecektir. Ayrıca Pomak etnik kökeni nefretini körükledi. İkinci suçlama, dini temelde nefreti duyurmasıdır.

İddianamede oldukça sağlam ve kitabın alıntılarıyla birlikte kitabın kapsamlı bir analizi var. Ayrıca üç uzman olan yargı uzmanlığı da atandı. Bunlar arasında, Sn Milko Vasilev olduğunu - savunma bakanının siyasi konularda eski danışmanı Müdür Yardımcısı Savunma Bakanlığı "Askeri Bilgiler" analist ve Ulusal Güvenlik Servisi "Stratejik Analiz ve Tahminleri" İçişleri Bakanlığı. Bulgaristan Bilim Akademisi Balkan Araştırmaları Enstitüsü Müdürü ve karşı radikal İslam durumunda bir uzman - uzmanlık ve Prof. Maria Levkova hazırlanmasında Bulgaristan Bilim Akademisi Tarih Araştırmaları Enstitüsü ve Profesör Agopar Garabedian katıldığı İmam Sayın Ahmed Musa ve 13 diğer imamlarDahildir.

Efrem Mollow aleyhindeki soruşturma, 2014 yılı başlarında Ulusal Güvenlik Ulusal Ajansından gelen bir işarete göre, dini nefretin duyurulması nedeniyle başladı. Aslen Bölgesel Savcılığı tarafından geliştirilmiştir - faşist ya da diğer antidemokratik ideoloji (Madde Ceza Kanununun 108) olduğundan kanıt yoktu çünkü Smolyana gönderdi. Bir reddedildikten sonra dava, Ceza Kanununun 164. Maddesi uyarınca uygulanacak duruşma prosedürünün uygulanmasının veya reddedilmesinin belirtilmesi ile ilgili bölge savcısına iletilmiştir. 10 Şubat'ta savcılık bürosu ceza yargılamaları başlattı.

Norveç'te ailesiyle birlikte yaşayan kitabın yazarı avukat, Smolyan'ın eski savcısı Bay Slavcho Kourdzhev'dir.
Bu haber 390778 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
Reklam
YUKARI