Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam
Reklam
Erdoğan hakkında vatan hainligi ve vatana ihanetten suç duyurusu
CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında "vatana ihanet" iddiası nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

facebook-paylas
Tarih: 07-09-2015 20:15
Erdoğan hakkında vatan hainligi ve vatana ihanetten suç duyurusu

CHP Ankara Millevekili Ali Haydar Hakverdi, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında "vatana ihanet" suçlamasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. 

Hakverdi, savcılığa yaptığı başvuruda "vatana ihanet" suçlamasına konu olan iddiaları şu şekilde sıraladı:

- Şüpheli 07.06.2015 tarihli genel seçimlerden önce başkanlık sistemine geçmek istediğini, ve Cumhurbaşkanı olmasına rağmen, tarafsızlık ilkesine aykırı olarak AKP adına 400 milletvekili istediğini açıklamıştır. 07.06.2015 tarihli seçimlerde umduğunu bulamayan AKP tek başına iktidar olamamıştır. Bu tarihten sonra ülke bir kaosa sürüklenmiş, çok sayıda insanımız çatışmalarda öldürülmüştür.

- Seçimlerden hemen sonra Burhan KUZU, @BurhanKuzu adresli TWİTTİR hesabından yaptığı açıklama ile “Evet seçim bitti Millet kararını verdi. Ya istikrar ya kaos dedim; Millet kaosu seçti hayırlı olsun.” Şeklinde bir paylaşımda bulunmuştur.

- 17.08.2015 tarihinde Sağlık Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU, "Türkiye, yapmak isteyenlerle bozmak isteyenler arasında bir çatışmanın, sıkıntının sürecini yaşıyor. 10 Ağustos 2014'te, Cumhurbaşkanı yerine başkanı seçmiş olsaydık, Türkiye bugünkü kaosu yaşayacak mıydı? Yaşamayacaktı" demiştir.

- 20.07.2015 tarihinde Şanlıurfa'nın ilinin Suruç ilçesinde düzenlenen bombalı intihar saldırısında 34 kişi ölmüş, 100'den fazla kişi yaralanmış, ardından iki polis evlerinde öldürülmüş ve ülkede kaos tırmandırılmıştır. Ülkede yaşanan terör olaylarının araştırılması için verilen önerge AKP ve MHP nin oylarıyla reddedilmiş, olayların araştırılması engellenmiştir.

- Son olarak şüpheli 06.09.2015 tarihinde katılmış olduğu bir televizyon programında Dağlıca’ da Eğer 400 milletvekilini alacak ve Anayasa'yı değiştirecek bir sayıyı bir parti almış olsaydı, bugün bunlar olmazdı" diyerek ülkede yaşanan terör olaylarının ve kaosun sorumlusu olduğunu ve kendi kontrollerinde geliştiğini itiraf ederek vatana ihanet suçunu işlediğini ortaya koymuştur. Bütün bu nedenlerden dolayı şüpheli hakkında şikayetçi olmamız gerekmiştir.

Hakverdi, sonuç ve istem kısmında sıraladığı nedenlerden dolayı Erdoğan hakkında "vatana ihanet" suçundan gerekli kovuşturmanın yapılmasını talep etti.

Kaynak : ileri HaberBu haber 2273 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
Reklam
YUKARI