Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam
Reklam
Hollanda avrupa birliği Azınlıklar Kongresi öncesinde SIKI BİR ÇALIŞMA YAPIYORUZ
2018 Haziran ayında Hollandada yapılacak Olan Avrupa birligi azınlıklar Kongresin’de Pomaklar adina ilklere imza atmaya hazırlanıyoruz.

facebook-paylas
Tarih: 05-02-2018 04:28
Hollanda avrupa birliği Azınlıklar Kongresi öncesinde SIKI BİR ÇALIŞMA YAPIYORUZ

“SIKI BİR ÇALIŞMA YAPIYORUZ”

Alışılmışın dışında çalışmalarımızı ivedilikle sürdürüyoruz. Son güne kadar Hollanda azınlıklar kongresine gidecek diplomatik delegelerimizin tam  listesinin netleşmeyeceği bilgisini verelim.  Berlin Avrupa birliği azınlık Konfederasyonları toplantısında olduğu gibi Hollanda’da yapılacak olan kongre için de en iyi listeyi yapacağız.

Bu tarihi kongre için çalışmalar International Pomak Konfederasyonu  Üst Konsey  idare kurulu başkanı Asan Molla  önderliğinde hızla sürüyor.

Hollanda’da Pomaklar adına görkemli bir kongre yapmaya hazırlanıyoruz.

Hollanda avrupa birliği Azınlıklar Kongresi öncesinde Konfederasyon tüzügümüzde yasal olarak bir zorunluluk olmamasına rağmen Kongre öncesi  seçilmiş delegelerle olağanüstü kongre yapılmasını  öngörüyoruz. son anda bir değişiklik olmazsa 10 Mayıs’ta olağanüstü kongreye gitmeye hazırlanıyoruz.

Internaional Pomak Konfederasyonu üst konsey Genel Merkez tarafından geçen günlerde Avrupa birliği devletleri içinde bulunan Tüm kültür ateşeliklerine  genelge göndererek, Konfederasyonumuzun katılacağı Toplantılar konusunda bilgilendirip “AB tarafından tanımlanmış ve kabul edilmiş belli yapılarla ilişkilerimizi diplomatik olarak geliştireceğimizi bildirdik.   

Hollanda Avrupa birliği Azınlıklar Kongresinde Dünya medyası yerli ve yabancı basın kuruluşlarından 600 civarında gazeteci takip edecek. Diplomatik Alanda uzman, uluslararası başarıları ile göz dolduran yeterli sayıda diplomatik delege çıkaracak ve Pomaklar adına her şeyin en iyisini yapacağız.

INTERNATIONAL POMAK KONFEDERASYONUHABER VİDEOSU

Kaynak: Pomak Konfederasyon medya sözcülügü

Editör: Pomak Ajans

Bu haber 237178 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
Reklam
YUKARI