Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam
Reklam
İskeçe'de Pomak oylarının tamamına yakını Sosyalist partisine gitti
Yunanistan'da Pomakların ve Türklerın yaşadığı Gümülcine ile İskeçe'de azınlık oylarının tamamına yakını Sosyalist Syriza partisine gitti

facebook-paylas
Tarih: 28-01-2015 09:40
İskeçe'de Pomak  oylarının tamamına yakını Sosyalist partisine gitti

Batı Trakya'da Gümülcine'den 8, İskeçe'den ise 9 olmak üzere toplam 17 aday, çeşitli partilerden seçimlerde vekil seçilebilmek için yarışırken, 2012 seçimlerinde olduğu gibi sadece 3 aday milletvekili olarak Yunan Parlamentosuna girmeye hak kazandı.

Gümülcine'den 1996-2000 döneminde milletvekilliği yapan Dr. Mustafa Mustafa ve 2012-2014 döneminde milletvekilliği yapan Dr. Ayhan Karayusuf ile Batı Trakyada Pomak ve Türk azınlığın en yoğun yaşadığı ikinci il olan İskeçe'den geçen dönem Syriza milletvekili olarak görev yapan Hüseyin Zeybek, yine meclise girmeyi başardı.
1974 doğumlu Tsipras, 1980'lerin sonunda Yunanistan Komünist Partisi'nin gençlik örgütü içinde siyasi eylemliliğe ilk adımı attı.  İskeçe'de Gümülcine’de Pomak  soydaşlar seçim sonuçları meydandaki Syriza partisi seçim bürosundan takip edildi. Partililer davul zurna eşliğinde seçim başarını kutladı.

Haber Kaynak : Genel Haber siteleri

Bizi  Facede sosyal Medyada Takip edin.Pomaklar hakkinda her seyden an itibari ile  Haberiniz olsun ..  Pomakbülteni Haber Portalı.
Kaynak: Pomak ajans Haber Merkezi Bursa

Editör: BURPOD - Bursa Pomaklar Dernegi

Bu haber 2832 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI