Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam
Reklam
Kako e Tova SEÇSİZ ? Nedir Bu SEÇSİZ ?
SEÇSİZ - "SUN ELECTiON CONTROL SYSTEM Programı yapan Sun Microsystems J.P Morgan adındaki bir aileye aittir. SECSIS sisteminin programcısı sistemin nasıl çalıştığını ve neler yapılabileceğini her şeyi açıklıyor.

facebook-paylas
Tarih: 03-11-2015 13:13
Kako e Tova SEÇSİZ ? Nedir Bu  SEÇSİZ ?

NEDİR BU SEÇSİZ

SEÇSİS Nasıl Kullanılır ? - YSK Seçsis Sistemi

software bilgisayar yazılımda SUN ELECTiON CONTROL SYSTEM sistem biri gizli, olmak üzere iki ayrı kanalda sayım yapmaktadır. Bunlardan biri PREP (Preliminary electrol results); ikincisi CONTEO RAPIDO'dur (Quick Count/ hızlandırılmış sayım). Türkiye İnternet Teknolojileri Derneği ve Türkiye Bilişim Derneği  açıklamalar yaparak YSK’yi uyarmışlardır. En son İnternet Teknolojileri Derneği referandumda açıklama yayımlayarak SEÇSİS’in denetlenmesini istemiştir” 

S E C S i S, "SUN ELECTiON CONTROL SYSTEM  ile SEÇİM OLAN BİR ÜLKEDE, SEÇİM SİSTEMİ RESMEN ÇÖKMÜŞTÜR. Sadece geri kalmış yada geri bıraktırılmak istenen  ülkelerde bu S E C S i S ile secime gidilir . Amerika'da ki seçimlere hile karıştırdığı iddiası olan Sun Microsystems hakkında dava açıldı ve  yargılandı .   Sun Microsystems'in ürettiği donanımlar yani  sunucu/veri depolama donanımlarında belirttiğiniz parti veya kişi secimi kazanır.

Halkın iradesini kesinlikle yansıtmayan, dıştan mudahale ile yonlendirilen bir seçim ELECTiON CONTROL SYSTEM dir

Neticede Amerikan seçimlerine S E C S i S, "SUN ELECTiON CONTROL SYSTEM kullanarak şaibe , hile sahtekarlık  karıştırılmış ve secimler iptal edilmiştir .. 

Amerika’da Sun Electronics firması tarafından geliştirilen yazılım sisteminin kullanıldığı  ülkeler arasında Meksika, Afganistan, Lübnan, Mısır ve Türkiye vardır. .

Meksika seçimlerinde bu sistemle hile yapıldığı için seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra halk isyan etti ve sistem kullanımdan kaldırıldı.. 

S E C S i S, "SUN ELECTiON CONTROL SYSTEM OYLARIN PAYLAŞIMINI AYARLAYAN BİLGİSAYAR PROGRAMIDIR SANDIKLARI SAYILSADA SAYILMASA DA, OTOMATİK OLARAK PROFESYONELCE DÜZENLER .. SECSİS  bilgisayarlara girip değişiklik yapabilme özelliğine sahip bir sistemdir ..  

SECSİS önceden Yunanistan'da da uygulanmak istenmiş ama A.B tarafından bunun önüne geçilmiş , seçimlerde hile yapmak için kullanılan bir sistem olduğu için Avrupa birliği ülkelerinde yasaklanmıştır..

Programı yapan Sun Microsystems J.P Morgan adındaki bir aileye aittir. SECSIS sisteminin programcısı sistemin nasıl çalıştığını ve neler yapılabileceğini  her şeyi açıklıyor. Video altta

Bizi  Facede sosyal Medyada Takip edin.Pomaklar hakkinda her seyden an itibari ile  Haberiniz olsun ..  Pomakbülteni Haber Portalı.

 

Kaynak : ileri haberHABER VİDEOSU

Bu haber 22037 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI