Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam
Reklam
Pavli ( Pehlivanköy) Çöplüğe döndü. Defolun gidin lan Pavliden.
Mercandere'deki su kaynaklarının üzerindeki karabasan. Fabrikalar Çorlu'da, atıkları Pehlivanköy'de. Aşağıda Ergene, yukarıda Mercandere Çöplüğe döndü. Belediye bilgimiz yok demiş .

facebook-paylas
Tarih: 21-03-2016 11:30
Pavli ( Pehlivanköy) Çöplüğe döndü. Defolun gidin lan Pavliden.

Enver Kenar .( P.A. Gönüllü Muhabir)  ilginize teşekkürler.Pomak Ajans .  Hemenkonuya gireyim internetin azizliği var çünkü . şu an çöp dökümü durdu fakat mevcut dökülen yüzlerce ton saklanamayacak boyutta burda birinci tehlike su kaynaklarını kirletmesi ve kimyasal koku ikincisi 

metangazı oluşturup zaman içinde patlaması zira yapanlar ! üzerini örtebilrler.  Blöf için sondaj boru baca koymaları gerekiyor köyde yeterli tepki yok kahvehanelerde dedikodu şeklinde konuşuluyor dış dinamik ve hukuki süreç aşamasına geçmek gerek. Trakyada yaygın olan bu gibi durumların takipçileri [kaynak bilgiaçısından] Bburgazda Hakan dedeoğlu çorlulu gazateçi Murat Sevgi ve Kırklareli ilgenen.çevre komisyonu başk. Gürcan Kırım . benim çöplüğe 300 metre mesafede meyva fidanlığım var zaten 15 gün önce farkettim Pehlivanköyde Çöpler  tırlarla boşaltılıp arkasından paletli kepce ile düzeltiliyor .

Pomak ajans . Enver bey  Çöp tepelerinin arasında resmi belge  tesbit edilebilen delil olarak atik evrak ,yazılı belge varmıydı ?? ..  

- Enver Kenar .( P.A. Gönüllü Muhabir) . Evet . çöpler arasında tespit edebildiğim resimlediğim:Nurpak tekstil boya iş emri. Afişin tekstilin kartelası,büyük çuvallarda cocacola ve fanta selofan etiket ve enson gelen balyalar halinde sigara filtresi,hatalı boyalı kumaşlar, beyaz eşya elektronik aksam lastik fitiller ve balyalanmış birkısmı patlamış fabrika hava emici [siklon] Toz ları var..

Değerli Gazeteci Çevreci Murat Sevgi . bir yazısında konu ile ilgili duyarlılığını dile getiriyor. Pomak ajans olarak cevreye  , doğaya   duyarlılığı konusunda her zaman yanındayız. Tebrikler Murat Sevgi. Çevreye Dogaya, duyarlılığın , insana verdiğin değer , Trakyaya çiftçiye , sağlığa gösterdiğin sag duyu için bin kez daha teşekkürler.  

 DEFOLUN GİDİN LAN !
 - Yobazca bir saldırganlıkla, ülkenin her yerinde ‪#‎YAĞMA ve ‪#‎TALAN yapmayı kendine görev edinmiş bir güruh var. Bu güruh; ormanları, su kaynaklarını, tarım alanlarını, yerleşim alanlarını, bitkileri, hayvanları, insanları yok etme pahasına saldırıyor!
-  Efendilerine şirin görünmek için, yalaklanmak için, hepsinden önemlisi de PARA İÇİN bu hainlikleri yapıyorlar.

 HAYDİ BUNU DA SAVUNUN!
-
Son hainlik haberi Pehlivanköy'den geldi. Haftalardır süren hummalı çalışmanın oluşturduğu trafiği fark eden yöre halkı bu hareketliliğe bir anlam veremese de merak etmiş. Yaşadığımız dönemi, içine düştüğümüz çukuru fark eden bazıları burada bir şeytanlık döndüğünü anlamış.

 - Haftalardır, Pehlivanköy'e taşınan kamyonlar meğer ‪ ‎ENDÜSTRİYEL ATIKyüklüymüş! Bu endüstriyel atıkları, iki tarafı dik yamaçlardan oluşan küçük bir vadiye, geniş bir çatağın içerisine boşaltıyormuş!

-  O kadar organizeler ki; kamyonlardaki balyalanmış endüstriyel atıkları, paletleri indirebilmek için beraberlerinde forklift bile getirmişler.

Pehlivanköy'de dev bir ENDÜSTRİYEL ATIK DENİZİ oluşmuş!

 - Yaşadıkları memleketin toprağına, suyuna, havasına pisleyen bu şeytanlar; bir an önce bulunup toplumun içerisinden ayıklanmalı!

 - Bu yapılanlar karşısında mecbur kaldığı için tavır koyan‪  SİVİL TOPLUM KURULUŞU  TEMSİLCİLERİ, ‪ ‎SİYASETÇİLER,‪ KURUMLARIN İLGİLERİ de şunu bilmeli: «Burada yapılanlar, ilgilerin, yetkililerin, 'koftiden' cezalar ile geçiştirebileceği suçlar değil! Bu tür suçlar sıradan kabahatler olarak cezalandırılamaz! Ağır ve caydırıcı cezalar gerekir!»

 Bunu anlamaya kafanız basmıyorsa, bir zahmet Pehlivanköy'e gidin! Gidin de görün!
- Hala kafanız basmıyorsa DEFOLUN GİDİN!

yaralanilan Kaynak haber. Murat Sevgi
http://twitter.com/MuratSevgi
Kaynak: Pomak ajans Pavli

Editör: Pomak Ajans

Bu haber 12732 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI