Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam
Reklam
TRAKYA’DA ORMAN KATLİAMI BAŞLADI
Nereden Baksan Katliam, Yağma, Şaibe Hiçbir hastalığı olmayan 5-6 metrelik yüzlerce çam ağaçı kesilerek yok ediliyor.

facebook-paylas
Tarih: 18-10-2015 18:14
TRAKYA’DA ORMAN KATLİAMI BAŞLADI

Bölgede yaşayan vatandaşlar deniz manzaralı bu çam ormanının kesilmesinin turizm adı altında birilerine peşkeş çekilmesinden endişe ediyor..

Çam ormanının kesildiği bölgenin yaban hayvanlarını en büyük göç yollarından biri olduğu ileri sürülüyor.
Ağaçlardan birine asılı olan BAKIM ALANI tabelasında belirtildiği bölgede bakım değil, adeta orman katliamı yapıldığı belirtiliyor.

Bölge avcıları, yıllardır avlandıkları katledilen bu çam ormanlarında yaban domuzu, karaca,sülün,tavşan ve hatta kekliklerin yaşadığını söylüyor.

Orman yenileme çalışmaları bahane gösterilerek seyrekleştirme yapılması gereken ormanların tamamı “60 yaşındaydı” denilerek denetimsiz şekilde ihale usulü yok edildi. Trakya’da doğa harikası ormanlık alanlar yok edildi.  Orman köylerinde ormanlık alanlar ihaleye çıkarılarak kesme ve seyrekleştirme yapılacaktı. Ancak herhangi bir denetim olmayınca ihaleyi alanlar tüm ormanlık alanı talan ettiler. 

DENETLEYEN DAHİ YOK
Sadece Trakya’da  değil tüm bölgede ki ormanlık alan ise görenlerin içini acıttı. Manzarası ve doğası ile yerli ve yabancı turistlerinde ilgisini çeken ormanlık alanlar bilinçsizce yok edildi. Herhangi bir denetim dahi olmayan kesim işinde ise orman ağaçlarının yerine boş bir tepelik alanlar açığa çıktı.

Kaynak : internet haber siteleri

 Editör: Ziyaretci Haberi

Bu haber 1390 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI